II liga - seniorki nadal niepokonane we własnej hali
Dodane przez stanass dnia Listopada 19 2023 22:18:49
19 listopada podejmowaliśmy seniorski zespół MOSiR Zabrze. Po niezbyt udanym początku meczu / duża ilość błędów w polu serwisowym/ i przegranym 1 secie zespół MTS-u zdecydowanie poprawił skuteczność gry w kolejnym 2 secie.
Dobra postawa w polu serwisowym naszych zawodniczek: Magdy Siwek, Oli Rusek oraz Emilii Machelskiej wymuszały błędy w wyprowadzeniu skutecznych ataków przyjezdnym. Skuteczne w tym secie były M. Siwek 4 pkt, Ola Gałązka 4 pkt, Michalina Rok 2 pkt ,po punkcie dołożyły Ola Rusek i Matylda Matyja, bezbłędnie interweniowała również w obronie i przyjęciu zagrywki nasza libero Paulina Myrta.
Zespól z Zabrza podarował nam w 2 secie 13 pkt z własnych błędów co było kluczem do wysokiej wygranej myszkowianek w tym secie 25:17.
Trzecie set rozpoczął się fatalnie dla myszkowianek- podrażnione wysoką porażką w 2 secie zabrzanki ryzykowały agresywną zagrywką których większość trafiała po naszym przyjęciu z powrotem na stronę zespołu z Zabrza . W efekcie na starcie widniał wynik 0:6. W dalszej części 3 seta przyjezdne nadal strzelały zagrywką /3 asy w secie/ i nie myliły się tak często w polu ataku i zagrywki jak w poprzednich setach. W efekcie najlepszy set w wykonaniu MOSiR-u Zabrze zakończył się wysoką wygraną przyjezdnych do 13.
Po zmianie boisk myszkowianki utrzymały regułę wygrywającej w tym dniu strony i udanie rozpoczęły 4 seta. Po 2 asach serwisowych Oli Rusek i bloku Michaliny Rok szybko objęliśmy prowadzenie 3:0. Dalej ręki nie wstrzymywały w ataku Ola Gałązka i Magda Siwek a kolejne asy Emilii Machelskiej i Oli Rusek odebrały przyjezdnym wiarę w wygraną w tym secie. Na tablicy widniał już wynik 22:12 i nasz zespół szykował się już do 5 seta. I od tego momentu zaczęły się prawdziwe schody, bowiem okazało się , że w siatkówce nie ma bezpiecznego wyniku. Zabrzanki omal nie doprowadziły do remisu , jednak przy stanie 23:24 wysłały piłkę na aut z pola zagrywki i tym samym doszło do rozstrzygnięcia w teabreku.
Mimo, że zaczynamy 5 seta na zwycięskiej stronie to gra na początku się nie układa 2 błędy w polu serwisowym, problem w przyjęciu zagrywki, błąd w ataku i mimo bardzo dobrej postawie w ataku Oli Gałązki /3 skończone ataki pod rząd/ zmieniamy strony przy stanie 6:8. Po zmianie stron wiarę w zwycięstwo przywróciła doświadczona Magda Siwek zdobywając 7 punkt i posyłając 2 trudne zagrywki po których przeciwniczki nie wyprowadzają skutecznego ataku. Z kontrataku zdobywa punkt Matylda i wychodzimy na prowadzenie 9:8. Asem serwisowym popisuje się jeszcze Emilia Machelska, atakiem punktuje Gałązka a dwa ostatnie punkty zdobywa Matylda Matyja z ataku i zagrywki. Tym samym pozostajemy nie pokonani we własnej hali w II ligowym sezonie.
MTS AS Myszków - MOSiR Zabrze 3:2 /21:25, 25:17, 13:25, 25:23, 15:11/

MTS AS zagrał w składzie: Rusek O., Siwek M., Machelska E., Matyja M., Rok M., Myrta P., Gałązka O., Katolik N., Czernecka J.