Ostatni Turniej Młodziczek w 2023 roku
Dodane przez stanass dnia Grudnia 16 2023 18:22:53
16 grudnia w Rudzie Śląskiej odbyła się ostatnia kolejka III etapu rozgrywek o mistrzostwo śląska młodziczek. Przeciwniczkami naszego bardzo młodego zespołu były drużyny z Krzanowic i Rudy Śląskiej.
Pomimo dużych roszad w składzie naszego zespołu przy braku 3 zawodniczek z pierwszej szóstki dziewczęta poradziły sobie w pierwszym meczu z wyżej notowanym przeciwnikiem z Krzanowic wygrywając mecz 2:1 w setach 25:21, 21:25, 15:10. W meczu MTS AS Myszków - UKS Krzanowice zagrały: Pola Wożniak, Ania Wolska, Natalia Opala, Paulina Torbus, Iga Dorobisz, Zosia Bacior, - Maja Matuszewska/libero/, Julka Karkowska
Drugi mecz rozegraliśmy z gospodarzami turnieju, który w wcześniej pokonał zdecydowanie Krzanowice 2:0 w setach do 15 i 16. Mecz rozpoczęliśmy z dwoma zmianami w składzie Marysia Czyrek za Zosię Bacior na przyjęciu i Weronika Król za Majkę Matuszewską na libero. Dziewczęta bardzo dobrze radziły sobie z mocniejszym rywalem prowadząc 1,2 punktami aż do 22 punktu. Końcówka jednak należała do przeciwniczek, które pewnie grały w ataku unikając własnych błędów , których nam niestety nie udało się uniknąć w końcówce pierwszego seta. Drugi set należał od początku do zespołu Halemby i kiedy wydawało się , że będzie to bardzo jednostronny set to dzięki dobrej dyspozycji w polu zagrywki Poli Wożniak odrobiliśmy straty do stanu 19:21. Mimo ambitnego pościgu nie udało się jednak postawić przysłowiowej kropki nad..... .
Cały Turniej w Rudzie należy ocenić na plus, dziewczęta które wcześniej nie mogły pokazać swoich umiejętności na dystansie całego seta czy meczu jak Zosia Bacior, Marysia Czyrek czy Ania Wolska zebrały dużo boiskowego doświadczenia, które zaprocentuje w następnych meczach sezonu 2023/24.