Przebłyski w formie młodziczek
Dodane przez stanass dnia Stycznia 21 2024 22:47:36
Młodziczki U-15 rozpoczęły ostatni etap rozgrywek. Na Turnieju rozegranym 13 stycznia w Myszkowie gościliśmy drużyny z Katowic i Bytomia. W stosunku do drużyny z Katowic nasz zespół był bardzo gościnny i oddał mecz 0:2 nie mogąc poradzić sobie z przyjęciem zagrywki jednej z liderek zespołu ze stolicy śląska. W drugim meczu tego dnia Bytom był bliski pokonania naszych pogromczyń, lecz ostatecznie Katowicom udało się odwrócić losy meczu i ostatecznie Bytom uległ Katowicom 1:2. Nasz drugi mecz z Bytomiem wniósł nieco optymizmu do poczynań zespołu AS-a , pojawiły się dobre akcje w ataku, skuteczna zagrywka i poprawna obrona. W efekcie set wygrany przez nas 25:9. Wysoko wygrany set i prowadzenie w 2 secie do stanu 20:13 to jednak wszystko na co było stać w tym dniu nasze młode zawodniczki. Udało się co prawda wygrać drugiego seta 29:27 ale nie po raz pierwszy ma miejsce sytuacja w której mamy problem z utrzymaniem właściwej koncentracji w grze.
Drugi Turniej 20 stycznia rozegraliśmy w Czechowicach a naszym przeciwnikiem oprócz gospodyń był jeszcze zespół Dębowianki Dębowiec, który w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki.
W pierwszym naszym meczu to właśnie Dębowiec był naszym przeciwnikiem. Lepiej w mecz weszły nasze dziewczęta ,które od początku seta budowały przewagę 10:3, 18:13, 24:19. Seta jednak udało się nam zakończyć dopiero przy piątym setbolu.
Drugiego seta popisem w polu serwisowym rozpoczęła Lena Kotarska co dało nam prowadzenie 9:0, póżniej było już tylko lepiej po efektownych akcjach na siatce Poli Woźniak, Pauliny Torbus, Igi Dorobisz i prawie bezbłędnej grze w obronie wygrywamy wysoko 25:6.

Efektowna wygrana w pierwszym meczu podziałała mobilizująco na nasz zespół, po seriach zagrywek w wykonaniu Igi i Natalii Opali i czujnej grze w bloku Poli, Natalii i Poli Wielgus pierwszego seta w drugim meczu z gospodarzem z Czechowic-Dziedzic wygrywamy 25:4.
Kolejny set też przebiega pod nasze dyktando 8:3, 17:7, 21:11, i zasypiamy, wprowadzamy zawodniczki z kwadratu rezerwowych i tracimy 14 punktów z rzędu przy dobrej zagrywce przeciwnika i seta oddajemy 21:25.
W taebreku na szczęście udawadniamy , że zasłużyliśmy na wygraną i pokonujemy przeciwniczki 15:7.
Jak na dłoni widać jak nie potrafimy jeszcze utrzymać właściwej koncentracji nie tylko w całym turnieju czy meczu ale nawet na przestrzeni jednego seta. Ten sezon pokazał jak dużo pracy jeszcze czeka nasz młody zespół aby gra wyglądała w całych meczach jak w tych wysoko wygranych setach., których nie brakowało w naszym wykonaniu w lidze młodziczek.!!!!!!!!!